Invest in Barcin - www.barcin.inwestycje.sam3.pl

pl
en
de
top news port mstr galp Kontakt Dokumenty
logo2
10 lat inwestycji Lafarge w PSSE

W 2008 roku Lafarge w Polsce otrzymał zezwolenie strefowe umożliwiające rozpoczęcie inwestycji w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach zezwolenia firma zobowiązała się do zainwestowania 400 mln zł oraz stworzenia 24 miejsc pracy.

Projekt oficjalnie zakończył się z początkiem 2018 roku, a nakłady firmy na modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy przekroczyły 411 mln zł. Inwestycja przyczyniła się także do powstania 30 nowych miejsc pracy w Lafarge w Polsce oraz takiej samej liczby stanowisk po stronie współpracujących podwykonawców, dostawców i firm serwisujących.

Inwestycje w ochronę środowiska (102 mln zł)

 • Modernizacja filtrów.
 • Zamknięcie hal składowych do produkcji klinkieru i cementu oraz paliw (jeden z nielicznych zakładów na świecie z takim rozwiązaniem).
 • Budowa silosu klinkieru i czterech silosów cementu.
 • Stworzenie platformy paliw alternatywnych – dzięki której materiały takie jak plastik, papier, tekstylia, czy pocięte opony są przetwarzane w energię, która dostarcza ponad 80% ciepła niezbędnego do wypału klinkieru.

Inwestycje w nowe technologie produkcji (234 mln zł)

 • Instalacja nowego młyna pionowego przemiału cementu wraz z zasilaniem energetycznym.
 • Zastosowanie kalcynatora liniowego z wydłużonym czasem spalania paliw.
 • Możliwość stałego monitorowania procesu produkcji, spalania i emisji.

Inwestycje w poprawę jakości produktów i obsługi klienta (75 mln zł)

 • Oddzielny przemiał materiałów do produkcji cementu, mieszanie, transport i dwa nowoczesne terminale załadunku cementu luzem.
 • Dodatkowe wagi samochodowe oraz samoobsługowy system załadunku cementu luzem.
 • Budowa i wyposażenie automatycznego laboratorium.
 • Instalacje do odciągania i redukcji materiałów w procesie produkcji np. chloru.

Lafarge jest jednym z wiodących producentów cementu, kruszyw i betonu na polskim rynku. Oferujemy szeroki wachlarz usług oraz rozwiązań dla budownictwa, infrastruktury, przemysłu paliwowego oraz gazownictwa. Jesteśmy częścią globalnego koncernu LafargeHolcim, który jest obecny w 80 krajach i zatrudnia ponad 90 000 osób na całym świecie. W Polsce działamy od ponad 20 lat. Posiadamy ponad 60 zakładów na terenie całego kraju, m.in.: cementownie, kopalnie i przeładownie kruszyw oraz wytwórnie betonu i zatrudniamy ponad 1 500 osób. Dzięki połączeniu wiedzy eksperckiej oraz innowacyjnych rozwiązań oferujemy kompleksowe podejście do projektów budowlanych na każdym etapie ich realizacji. Naszym założeniem jest koncentracja na Kliencie, dążenie do ciągłego rozwoju osobistego oraz chęć nieustannego doskonalenia naszych produktów, rozwiązań i usług. Robimy to utrzymując najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i etyki. Lafarge realizuje politykę zrównoważonego rozwoju, łącząc działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. Nasze rozwiązania posiadają certyfikacje zgodną ze standardem ISO 14001 oraz certyfikatem BES 6001.

Więcej informacji na stronach www.lafarge.pl lub www.lafargeholcim.com

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się