Są już wyniki tegorocznego konkursu na projekty dot. poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy. Do dofinansowania zakwalifikowało się 1098 przedsiębiorców, w tym 53 z województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła około 89,6 mln zł.
W tym roku zainteresowanie konkursem było bardzo duże. O dofinansowanie ubiegało się 3 980 płatników składek, w tym 217 z województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej wniosków złożyli płatnicy prowadzący działalność w ramach przetwórstwa przemysłowego, budownictwa, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
W ramach konkursu przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie do 80 proc. szacowanej wartości projektu i otrzymać od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę. Eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wybrali najlepsze projekty, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy. Pozytywną ocenę ekspertów otrzymało 1098 płatników składek, w tym 53 z województwa kujawsko-pomorskiego.
Wśród płatników z naszego regionu, którzy otrzymali pozytywną ocenę projektu, znalazł się między innymi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku, "Rollstick Toruń" Sp. z o.o., czy Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Pełna lista rankingowa projektów, które otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w konkursie na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy realizowane w 2023 r. opublikowana została na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZUS (Konkurs 2022.01 - Biuletyn Informacji Publicznej - Biuletyn Informacji Publicznej ZUS).
Wnioskodawca, którego projekt nie został umieszczony na pierwszej liście rankingowej, w przypadku naruszenia procedury konkursowej lub innych naruszeń formalnych ma prawo złożyć odwołanie do Komisji Odwoławczej.