EURO-BIT Sp. z o.o. oraz Instytutu Rozwoju i Innowacji Euro- Konsult Sp. Z o.o. z siedzibą w Lublinie informują o realizacji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego projektu pt.: Program indywidualnego wsparcia ,,Aktywni” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa: I. Osoby młode na rynku pracy, Działania: 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy- projekty konkursowe, Poddziałanie: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Cel główny projektu
Celem głównym projektu Program indywidualnego wsparcia ,,Aktywni” jest wzrost możliwości zatrudnieniowych 50 osób (30K i 20M) w wieku 15-29 lat z terenu woj. kujawsko-pomorskiego w okresie trwania projektu tj.: 01.01.2020-30.06.2020r. dzięki kompleksowemu wsparciu dostosowanemu do potrzeb tych osób.
Projekt jest skierowany wyłącznie do osób fizycznych zamieszkujących województwo kujawsko-pomorskie( osób fizycznych posiadających miejsce zamieszkania na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego e rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego). Uczestnikami projektu jest 50 osób pozostających bez pracy (30K i 20M) wyłącznie osoby bierne zawodowo szczególnie osoby, które, nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, (osoby z kategorii NEET) w wieku 15-29 lat, w tym z niepełno sprawnościami zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjęte w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, z wyłączeniem osób należących do grupy docelowej określonej dla trybu konkursowego w poddziałaniu 1.3.1.
Grupę docelową tworzą:
- 50 osób (30K i 20M) to osoby bierne zawodowo, nieuczestniczące w kształceniu lub szkoleniu, które są objęte wsparciem w programie,
- 3 osoby (2K i 1M) to liczba osób poniżej 30 lat z niepełnosprawnościami, którzy są objęci wsparciem w programie,
- 25 osób (15K i 10M) to osoby z niepełnosprawnościami lub osoby o niskich kwalifikacjach, którzy są objęci wsparciem w programie,
Beneficjent zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO.
W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia:
1. Doradztwo zawodowe wraz z opracowaniem IPD,
2. Pośrednictwo pracy,
3. Wsparcie szkoleniowe,
Szkolenia są zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem uczestnika projektu oraz zdiagnozowanymi potrzebami właściwego lokalnego lub regionalnego rynku pracy. Z tytułu uczestnictwa w szkoleniu, Uczestnikowi Projektu przysługuje stypendium szkoleniowe. W projekcie są realizowane wyłącznie kursy i szkolenia, wynikające z opracowanych w ramach działań projektowych IPD lub innych dokumentów pełniących analogiczną funkcję, kończące się nabyciem kompetencji i/lub uzyskaniem kwalifikacji. Efektem szkolenia jest uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji w rozumieniu wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.
W ramach szkoleń zawodowych wszystkim uczestnikom zapewnione jest: ubezpieczenie NNW/OC, stypendia szkoleniowe dla uczestników szkolenia, wyżywienie, refundacja kosztów dojazdu za szkolenia, badania lekarskie przed szkoleniem, dla 10% refundacja kosztów opieki nad dzieckiem/os. zależną.
4. Staże i praktyki zawodowe
Wsparcie jest realizowane dla Uczestników Projektu, u których udział w ww. formie wsparcia jest wskazany jako niezbędny w IPD. Zgodnie z tematyką szkoleń oferowanych w projekcie na rzecz uczestnika lub posiadanymi przez niego kwalifikacjami lub kompetencjami.
W ramach stażu wszystkim uczestnikom jest zapewnione:
Stypendium stażowe, badania lekarskie przed stażem, koszt opieki nad dziećmi i osobami zależnymi.
Rekrutacja uczestników
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w biurze projektu oraz możliwe do pobrania ze strony internetowej projektu. Informacje o projekcie i rekrutacji można uzyskać osobiście w biurze projektu lub telefonicznie. Dokumenty można składać osobiście oraz listownie. Procedura rekrutacyjna jest przeprowadzona w biurze projektu otwartym od 8.00 do 16.00 w dni robocze. Projekt zakłada procedury, które są zastosowane w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji problemowych, takie jak: przedłużenie godzin pracy biura projektu, utworzenie dodatkowych punktów rekrutacyjnych, bezpośredni dojazd do uczestnika.
Etapy rekrutacji pracowników:
- Formalna ocena zgłoszeń i utworzenie potencjalnej listy uczestników.
- Rozmowa podczas której oceniane są: potrzeba udziału w projekcie (1-6pkt.), chęć nabycia nowych kwalifikacji (1-6pkt), wykształcenie (1-5pkt), zainteresowania (1-6pkt.), predyspozycje (1-6pkt)- Maksymalnie do uzyskania 29 pkt. Punkty dla K i M rozpatrywane są osobno, dwie listy rankingowe co zapewni równościowy dostęp do projektu.
- Utworzenie listy rankingowej osób z najwyższą liczbą punktów, w przypadku identycznej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.
- Utworzenie listy dodatkowej, na wypadek rezygnacji Uczestnika Projektu zgodnie z kolejno przyznanymi punktami.
- O udziale w projekcie osoby zostaną poinformowane telefonicznie lub mailowo.
Zachęcamy do poinformowania potencjalne osoby o możliwości udziału w wyżej wymienionym projekcie. Wszelkie informacje dostępne są pod numerem tel.: 694 980 368 oraz w biurze projektu: ul. Dubienka 2 88-100 Inowrocław. EURO-BIT Sp. z o.o., Email: eurobit.lublin@gmail.pl. Instytut Rozwoju i Innowacji Euro-Konsult tel.: 81 534 73 37, Email: torun@euro-konsult.pl.