Invest in Barcin - www.barcin.inwestycje.sam3.pl

pl
en
de
top news port mstr galp Kontakt Dokumenty
logo2
1,4 mln zł na przebudowę drogi powiatowej

7 lipca 2021 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się podpisanie umów na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki te pozwolą na rozbudowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Jednym z dofinansowanych przedsięwzięć jest przebudowa drogi powiatowej nr 2372C Sadłogoszcz – droga wojewódzka nr 251 o długości 2,427 km. Wartość zadania wynosi 2 827 573 zł, z czego 1 413 786 zł stanowi dofinansowanie ze środków RFRD.

Umowę podpisali Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Wicestarosta Żniński Andrzej Hłond. W wydarzeniu wziął również udział Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie Adrian Kubicki, który będzie odpowiedzialny za merytoryczną realizację zadania.

Wykonawcą inwestycji o wartości 2.827.573,20 zł brutto jest Kowalski Budownictwo sp. z o.o. z Żnina. W ramach zadania przewiduje się m.in. wykonanie poszerzenia jezdni do 6,0 m wraz z wzmocnieniem konstrukcji i podniesieniem nośności jezdni, budowę chodnika z kostki betonowej, peronów przystankowych i kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia odprowadzenia wody z pasa drogowego, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Przebudowa drogi powiatowej przy terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz siedzibach firm Global Technik Spółka z o.o. Spółka komandytowa, Zabłocki Transport Jarosław Zabłocki, COMETTO Z. Ciszewski i W. Ciszewski spółka jawna, KLEJ-PLAST Andrzej Sosnowski powinna zakończyć się do połowy października 2021 roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się